Výhodnější svícení

Každý motorista ví, že autíčko potřebuje péči. A také se i přes tuto veškerou zmíněnou může jednou stát, že něco není v pořádku. Něco je špatně a zpravidla se to stane v té nejnevhodnější chvíli. Říká se tomu u smůla.
Modelová situace. Je tma jako v ranci a řidič jede neznámou krajinou. Někde mezi městy, ale ne na hlavní silnici. A vtom mu zhasnou světla. Jen tak, protože se jim prostě chce. Pokud řidič nejel jako šílenec, v poklidu to ubrzdí. A bude nucen zjistit co a jak. Nu, a řekněme, že prostě jen odešly žárovky v reflektorech jeho vozu. Co s tím? Vymění je.Svítící světla
A zde je jádro pudla. Už při výběru záložních žárovek je třeba zpozornět a otázat se na tak zvané ledky čili správně LED žárovky.
Tyto totiž mají oproti klasickým nějaké výhody a není jich málo. Nejprve si ovšem musí každý řidič ověřit, jaké žárovky vlastně potřebuje. Jsou halogenové, xenonové a LED. Jak známo, měnit halogeny za xenony není zrovna zdraví prospěšné, a proto se budeme věnovat právě tomu poslednímu typu.
Dle údajů výrobců jsou jednoznačně méně náročné na příjem energie. A také mají o hodně lepší a delší životnost oproti klasice. Neškodí jim časté vypínání a zapínání, jednoduše proto, že nemají tak zvané žhavící vlákno, které je u většiny klasický typů a může se při častém vypínání a zapínání přepálit. Lidově se tomu říká, že žárovka shořela.Světlo automobilu
Má lepší efektivnější výkon ve svítivosti. Zde bychom se museli zabývat tím, co je to lumen a jeho hodnotami, a tak to prostě necháme tak, že prostě více svítí Jejich světlo je lepší a ostřejší, lze-li to tak nazvat oproti běžnému zdroji.
Dalších výhod je samozřejmě více, ale ty již nejsou tak moc důležité. A mimochodem, řidiči jistě vědí, že mít s sebou náhradní žárovky je dobré nejen pro ně, ale že to také patří do povinné výbavy. Tak pozor.

You Might Also Like