Bydlení v malém bytě

Co říkáte na bydlení v garsonce? Připadá vám takový prostor až moc stísněný? Nedokážete si představit, že tam může žít i více lidí? V dnešní době jsou pronájmy bytů, ale i hypotéky opravdu drahou záležitostí. Mnoho lidí si nemůže dovolit platit větší nájem, proto se uchylují do co nejmenšího bytu. Paradoxní je, že garsonky začínají stát víc a víc peněz. Nicméně toto bydlení má své výhody.
žluté polštářky
Jednou z nich je, že máte všechno po ruce. Nemusíte chodit do více místností, pokud něco potřebujete, ale vše máte v jedné. Praktickou věcí je také fakt, že toho nemáte tolik na úklid, vše je uklizeno poměrně rychle. Není pravda, že bydlení v malém bytě nemůže být pohodlné. Ba naopak, dnes totiž existuje velké množství různého nábytku, který se přizpůsobí velikosti bytu.
váza s tulipány
Tedy i v garsonce a malém bytě můžete mít útulno. Není od věci si takovou garsonku vybavit moderním nábytkem, hlavně takovým, který vám opticky zvětšuje místnost. Nemusíte se zde cítit stísněným dojmem. Představte si, že zde žijí třeba i dva lidé. Myslíte si, že to není možné? Samozřejmě, že ano. Ideálně, pokud je to pár a tím pádem je to jedno. Není neobvyklé, že tak bydlí i dvě kamarádky, případně dva kamarádi. Je to levnější varianta. Pokud takové bydlení stojí 12 000 Kč za měsíc, tak když si to rozdělíte na dva, je to mnohem přijatelnější varianta.

 francouzské okno

Nevýhody

Velkou a jednoznačnou nevýhodou je fakt, že se člověk nemůže nikam zavřít (pokud tedy nebydlí sám). Když člověk bydlí v bytě, kde má každý svůj pokoj, není problém se v pokoji zavřít a mít svůj vlastní klid. V garsonce toto není možné, proto je velice důležité, s kým zde bydlíte. Člověk se zde nemůže nikam zavřít a pokud s dotyčným budete těžko vycházet, tak se brzy může stát, že si polezete hodně na nervy. Neustále jste s tím druhým v jednom prostoru, to může být po nějaké době opravdu problém. Nevýhodou může být do jisté míry i fakt, že si do garsonky nemůžete vzít moc věcí. Pokud tedy shromažďujete velké množství oblečení a dalších věcí, může se vám stát, že nebudete mít možnost je někam uložit. Jiná varianta je, že budete žít v přecpaném malém bytě, a to je ta nejhorší varianta, co se může stát.

 

You Might Also Like