Dovolená na Jadranu

Chorvatsko je právem stále více populárnější, a to nejen kvůli tomu, že je v blízkém dosahu od České republiky, i když to také samozřejmě hraje do karet těm, kteří se rozhodují, kde strávit příští letní dovolenou. Je tomu ale také proto, že tato země toho má hodně co nabídnout.
Je skvělé, že autem na sever Chorvatska dojedete již za pár hodin a máte tak moře opravdu na dosah ruky.
krásný vodopád
Jadranské pobřeží vám nabízí nejen krásné pláže, ale také zajímavé historické památky a přírodní zajímavosti. Několik chorvatských historických památek je také na seznamu světového dědictví UNESCO. Jsou to nejen krásné kostely, kláštery a katedrály, ale také basiliky nebo amfiteátry.
Nejen milovníky plavání a vodních sportů uchvátí nekonečné tyrkysově modré moře a krásné písčité nebo oblázkové pláže. Obdivovatelé přírody zase budou nadšeni z krásných přírodních scenérií, vyhlídek, průzračných jezer, skal a strmých útesů.
Dovolenou si můžete užít hned v několika hlavních oblastech, kterými jsou: Istrie, Kvarner, Severní, Střední a Jižní Dalmácie. Ve všech těchto oblastech naleznete spousty dovolenkových lokalit, které rozhodně mají co nabídnout.
V Chorvatsku určitě stojí za návštěvu nádherné národní parky které jsou oázou klidu. Mezi národní parky, kterých se v Chorvatsku nachází hned 8, patří Plitvická jezera, Krka, Paklenica, Risnjak, Kornati, Brijuni a Severní Velebit. V některých jezerech národních parků se také dokonce můžete vykoupat a užít si tak kouzlo panenské přírody v blízkosti vodopádů opravdu na maximum. Nejznámějším a zároveň i nejstarším národním parkem jsou
lodě v přístavu
Plitvická jezera.
Během vaší dovolené na Jadranském pobřeží si také na své přijdou gurmáni. Rozhodně při návštěvě Chorvatska nesmíte opomenout ochutnat místní speciality, jako např. dalmatský pršut, aromatický ovčí sýr a také známý alkoholický nápoj Rakija.
Chorvatsko je zkrátka sázka na jistotu.

You Might Also Like