Postupujte efektivně

Člověk, který je zahrádkářem dlouhá léta Vám úplně závidí, jak můžete začít od začátku a nedopouštět se chyb, které nadělal právě on. Občas se totiž stává, že máte jasnou představu, ale některé okolnosti Vás donutí udělat změnu náhle, a Vy vysadíte ovocný strom, který Vám časem jen překáží v dalších počinech.
zahradní sprcha
Proto je zapotřebí jednat s rozvahou a hlavně nespěchat.
1.       Projděte se po své nové zahradě v zahrádkářské kolonii a prohlédněte si její proporce, zákoutí a rostliny, které už mají své trvalé místo. Ujasněte si, kde bude ovocný sad, kde záhonky, kam umístíte relaxační zónu se vším, co k ní patří. Musíte myslet na stínění a druh půdy.
2.       Teprve potom usedněte s tužkou a papírem a udělejte si návrh. Pokud ovšem chcete opravdu dokonalé prostory, oslovte zahradního architekta. Přece jenom má zkušenosti a o rostlinách ví víc, než Vy.
3.       Začněte nákupem nových pracovních prostředků, kterých na své zahradě užijete nejvíce: zahradní nůžky, křovinořez, sekačku, rycí vidle, kultivátor a ostatní drobné nářadí. Nezapomeňte na přepravky, zahradní rukavice, nebo folie na záhony.
4.       Nevyhýbejte se ani hnojivům, které dodají půdě to nejlepší, a Vy se budete moci chlubit skvělou úrodou.
5.       Plánujete-li časem zahradní bazén, začněte teď pořízením zahradní, a nejlépe solární sprchy!
6.       Rozhodně počítejte s tím, že práci na zahradě zakončíte odpočinkem v pohodlném zahradním křesle. A večer se určitě uvelebíte v relaxačním zákoutí, kde byste měli mít příjemné, nejlépe úsporné osvětlení.
zahradní nářadí
Je toho dost, viďte? Ale umíte si představit svou zahradu za nějaký čas? Nakonec se může stát, že se jednou na svou zahradu přestěhujete zcela. I s tím tak trochu počítejte, až dojde i na přestavbu domku.
V každém případě nespěchejte, abyste nechtěli mít všechno hned. I stromy potřebují svůj čas. Jednou vyrostou. A Váš nizoučký živý plot nabere na takové síle, že jej budete muset krotit každoročním průřezem.
Práce na zahradě nikdy nekončí, a proto vlastní energie a investice do ní jsou nutné. Jen mějte na paměti, že musí být efektivní a promyšlené.

You Might Also Like