Ples jako z pohádky

Příprava je důležitá, a to hlavně v případě, kdy se jedná o chystání velké akce, obzvláště když se rozhodnete zorganizovat ples nebo po česku bál. Ač se vám to může zdát zbytečné, rok na přípravu je tak akorát.
lesklé boty

V první řadě jde o dostatek finančních prostředků. Organizace by se mělo zhostit více osob, ty by se měly domluvit, kdo si co vezme na starost. Jak se říká, pořádek dělá přátele a tak by tomu mělo být i v tomto případě, proto je dobré mít smlouvu o kolektivní odpovědnosti. Ani s tombolou to není tak jednoduché, jak to na první pohled vypadá, vše by mělo být v souladu s loterijním zákonem. A pak to hlavní, dostatek financí. Buď našetřit potřebnou částku předem nebo uspořádat sbírky, počítejte samozřejmě také s výnosem z prodeje lístků. Dnes je docela běžné mít sponzora, a to se týká i kulturních akcí, výhody jsou zde oboustranné, vám to přinese slušný finanční obnos a sponzor se tak díky reklamě zviditelní.
teenageři na plese

Hlavně musíte mít jasno v tom, v jakém duchu se ples ponese a kolik osob by se ho tak mohlo zúčastnit. S tím souvisí i dostatečně velký prostor. Ve městech zaplatíte za pronájem daleko více než na venkově. Místo si zajistěte včas, a to včetně domluvy ohledně osvětlení, aparatury apod. Při výběru si dobře prohlédněte i zázemí. Také je dobré vědět, zda jídla a pití můžete využít svých vlastních zásob. Po skončení samotné akce musíte mít zajištěný úklid, stejně tak před samotnou akcí budete potřebovat nějaký čas na přípravu.

Každý ples by měl být originální a zvláštní, jiný, než jsou ty ostatní, proto vyberte zajímavé téma, ve kterém se celý večer ponese, začít můžete pozvánkami, upoutávkami, různými překvapeními a zajímavými vystoupeními.

Nic na plese není důležitějšího než muzika. Můžete mít hudbu živou, zajistit si kapelu musíte i několik měsíců před událostí nebo se obrátit na služby DJ. A nezapomeňte na moderátora, ten celý večer povede, proto by měl být příjemný, vtipný a měl by být v přímém kontaktu s návštěvníky plesu. Aby byla celá událost řádně zdokumentovaná, je třeba oslovit i někoho, kdo bude pořizovat fotografie a videozáznam.

You Might Also Like