Balconing

Balconing bychom mohli charakterizovat jako zábavu, která spočívá v přelézání balkónu a to z jednoho na druhý. Tuto zábavu nejvíce provozují turisté v mladém věku, kteří bývají pod vlivem alkoholu. V letošním roce již kvůli balconingu zemřelo již šest lidí a další desítka utrpěla velmi vážná zranění. Tato tragédie se stala na Baleárských ostrovech. Většina z nich byla pod vlivem alkoholu.
balkon u místnosti
Bohužel balconingu nezabránily ani pokuty, varování nebo kampaň britské asociace.
Centrem této zábavy se stal hotel Magaluf. Balconing  vznikl již před několika lety, ale až do dnešního roku nebylo známo tolik zranění či úmrtí.
Hoteliéři, kteří provozují svůj hotel na Baleárských hotelech, již spolupracují s místními úřady, aby se této podivné zábavě zabránilo. Kromě toho, že se začaly po hotelech vyvěšovat plakáty, které před balconingem varují, zvýšila se také ochrana lidí po nočních hotelích a pokud se v jakémkoliv hotelu ubytují mladí lidé, dostávají pokoje v těch nejnižších patrech. Někteří se i snaží instalovat na balkónech zábrany.
V letošním dubnu zemřela při přelézání dokonce i devatenáctiletá Britka a těsně po ní irský mladík, který vypadal až ze sedmého patra. Poslední obětí se stala Němka, která spadla z druhého patra, kvůli své hloupostí. Výsledky pitvy nebyly úplně jasné, ale je možné, že svou roli sehrál i alkohol.
pohled na balkony
Tomu, kdo bude balconing nadále zkoušet a někdo jej při tom chytí, hrozí pokuta až 15 000 korun, což opravdu není málo za takovou hloupost.
Rozhodně ani vy byste neměli nic takového někdy zkoušet. Nemuselo by to pro vás skončit dobře. Je to opravdu velmi nebezpečné a bylo by velmi dobré, pokud by se o balconingu dozvěděla široká veřejnost. Čím více lidí o tom totiž bude vědět, tím více si lidé budou všímat věcí a lidí kolem sebe a mohli by dokonce někomu zachránit život.
Dbejte na vaši bezpečnost a do takových věcí se vážně nepouštějte, rozhodně vám to za to nestojí.

You Might Also Like