Zatopte si v kamnech

Jestli máte rádi útulné teplo a rádi koukáte na plápolající polena v kamnech, měli byste popřemýšlet o pořízení krbu nebo krbových kamen. Představa posezení u kamen nebo plápolajícího krbu, když je venku nečas, je určitě lákává. Krby nejsou už jen doménou domů, chat a chalup.
Krbová kamna a klasický krb si do paneláku sice nepořídíte, ale řešením bude nákup bio, elektrického nebo plynového krbu.
Bio krby jsou i designovým a moderním prvkem v bytě. Jejich instalace je jednoduchá. Nepotřebujete vybudovat žádný komín a oheň rozděláte pouze za pomoci bio lihu, který je bez zápachu. Další výhodou je, že je můžete umístit do každého prostoru.
interiér chalupy
Další možností je elektrický krb. Pomocí elektrického krbu si můžete přitápět. Některé modely jsou dokonce na dálkové ovládání.
Další možností náhrady klasického krbu, jsou krby plynové.
Pokud vám, ale přeci jen vyhovuje klasika a nejste omezeni prostorem a stylem bydlení, nejspíš sáhnete po krbových kamnech nebo klasickém krbu.
Nepřekonatelná vizáží a výtopností jsou kachlová kamna, velmi dlouho sálají. Dobře zvolená kachlová kamna dokáží neskutečně změnit vzhled interiéru. Kamna koupíte v obchodních řetězcích, ale věřte, že pokud si je necháte vystavět na míru, jejich kvalita i vzhled bude mnohonásobně kvalitnější. Bohužel podstatným mínusem ručně stavěných kachlových kamen je vysoká pořizovací cena.
krbová kamna
Za tato kachlová kamna zaplatíte několik desítek tisíc i více. Na druhou stranu vám vydrží mnoho následujících let.
Levnější variantou je pořízení krbových kamen. Ty můžete zakoupit již od několika tisíc korun. Spočítejte si, ale jak velké prostory potřebujete vyhřát. I tento faktor ovlivní pořizovací cenu kamen. Ke koupi jsou nejrůznější typy. Vybrat si můžete z moderních i klasických designů. Kamna s pečící troubou nebo výměníkem. Výběr je dostatečný pro každého.
Teplo od radiátorů je sice bezpracné, ale sálající oheň nenahradí.

You Might Also Like