Jak strávit prázdniny užitečnou cestou?

1.      Užívejte si a učte se najednou. Co takhle vyrazit do ciziny objevovat novou kulturu a vzdělávat se? Existuje mnoho poznávacích nebo jazykových zájezdů či vzdělávacích kurzů v cizině od dvou týdnů výše. Každým rokem si tuto prázdninovou činnost zamilovává více a více lidí. Proč to nezkusit taky?
mušle na pobřeží.jpg

2.      I když se každým dnem rodí další a další lidé, přesto je neustále málo dobrovolníků, kteří by chtěli pomáhat druhým. Existuje mnoho dětských domovů, nemocnic, sirotčinců a dalších ústavů, které by určitě uvítaly někoho s dobrým srdcem, kdo chce pomoci nemocnému nebo opuštěnému člověku. Nic za to neplatíte, a alespoň půjdete do nebe. Je neuvěřitelné, jak velkou radost to nemocným, obzvláště dětem, udělá. Nabídněte se, že pomůžete zadarmo, a jakákoliv instituce vás přijme s otevřenou náručí.
skalní útvary.jpg

3.      Navštivte útulek pro opuštěné psy a kočky. Tady už vůbec nejde o peníze. Zvířata jsou těmi nejvděčnějšími tvory na planetě. Když strávíte v útulku den, pomazlíte se se zvířaty, pohladíte je a pohrajete si s nimi, budete si s nimi povídat a smát se na ně, budou moc šťastná. A co vy víte, třeba si nějakou kočičku nebo pejska zamilujete tak moc, že si ho odnesete ještě ten den domů. A budete šťastní oba dva. Nebo se to stane vaší oblíbenou činností, a budete takto docházet do útulku pomáhat pravidelně. Jako bonus můžete zvířátkům přinést nějakou dobrotu, a budou vás opravdu milovat!

4.      Najděte si brigádu. Na některých dobrých místech s dostačujícím či dokonce nadprůměrným platem se zaměstnanci drží jako klíště krve, protože sehnat práci v dnešní době, je skutečně zázrak, to ano. Ale jsou tu stále místa, a není jich málo, kde je pracovníků velmi vysoký nedostatek. Zkuste zpracovat svůj životopis, a jít se poptat po nějaké brigádě. Vyděláte si peníze navíc, a bude to další perlička do vašeho životopisu. Třeba vás zrovna tahle práce bude bavit, a bude z letní brigády dlouhodobá smlouva. Studentům to jistě prospěje, a dospělým pracujícím může přinést finance navíc do kapsy, samozřejmě pokud neděláte nic vyčerpávajícího. Existuje mnoho prací, které jsou určené právě jako pouhý přivýdělek pro pracující osoby.
mladá surfařka.jpg

5.      Zkuste něco nového. Určitě jsou na světě věci, které chcete vyzkoušet celý život. Právě teď je pravá chvíle, zkusit něco nového. Pokud vás to chytne a začne bavit, možná právě to bude váš koníček na celý život.

6.      Zahrajte si na charitu. Uvařte něco dobrého, a dejte najíst chudým lidem, jejich dětem rozdejte hračky, které vaše děti zahodily a nechtějí je. Leťte třeba do Afriky, kde je takových dětí hromada, a pomáhejte. Stačí úsměv, pozitivní myšlení – a to všechno můžete posílat do světa dál!

You Might Also Like