Indický ženšen zajišťuje hormonální rovnováhu

Indický ženšen je považován za životabudič, všelék, však je také v jeho názvu obsažen výraz „všehoj“. Že dokáže hojit všechny rány a neduhy, o tom se snažili přesvědčit již lidé před mnoha tisíci lety a zařadili jej také do svého léčebného programu. Výsadou ženšenu je pracovat v našem těle tak, aby bylo harmonizováno doslova „na všech frontách“, ať už se jedná o ženšen korejský, nebo třeba indický ženšen, známý pod výrazem Ashwagandha.

kořen ženšenu

Vyrovná vám hormony – víte, které orgány jsou dnes v lidském těle západní civilizace nejvíce přetížené? Jsou to zejména ledviny a játra (kouření, alkohol, smog, toxiny v potravinách a vodě) a také nadledvinky. Tento nenápadný orgán je nesmírně důležitý pro udržení správné hormonální rovnováhy. Zdá se to možná jako malichernost, ale rovnovážný stav hormonů v těle významně ovlivňuje naše chování, náladu, schopnost dobře spát, odpočívat a čelit stresu. Zároveň bez hormonů nebude fungovat vaše sexualita, jinými slovy, stane se z vás postupně bytost bez chuti na sex, neschopná plodit potomky, neschopná pohlavního styku atd.

indický nebo korejský ženšen

U všech druhů ženšenu je jeho aplikace výhodná v tom, že při správném dávkování nehrozí žádné vedlejší účinky. Bude vás stimulovat a zároveň uklidňovat, působit preventivně i léčebně a podporovat regeneraci a obnovu sil a všech tělesných buněk dle vaší jedinečné DNA.

Moudří lidé dnes ví, že bychom měli dávat přednost přírodním preparátům a bylinkám, které nezanechávají po sobě paseku, jak je tomu u celé řady chemických, synteticky vyrobených léků v laboratoři. Některé rostliny totiž obsahují tolik účinných látek, které dosud soudobá věda nedokáže přesně ani popsat, natož znát jejich funkci v organismu. V tom nám naopak napomáhají zkušenosti lidí, kteří šli dlouhou cestou poznání napříč staletími, a mohou nám dnes posloužit všem, k našemu užitku.

You Might Also Like