Co si vzít a co nechat doma

Lidé dnes cestují více, než tomu bylo kdykoli v minulosti. Přitom to, že lidé cestují na dovolenou a relaxují, je vymoženost v podstatě posledních desetiletí. Dříve se jednalo o výsadu, která byla dostupná jen šlechtě. Střední a nižší třída ani nepomyslela na to, že by si mohla dovolit něco takového jako dovolená.
Pokud dříve člověk vyrazil na cesty a to buď obchodně, nebo v rámci náboženské pouti, obvykle velmi pečlivě zvažoval co vzít a co nikoli. Velmi často musel urazit značný kus cesty pěšky. Toto dilema dnes lidé řešit obvykle nemusí, a proto si cestování komplikují tím, že si berou na dovolenou více věcí, než skutečně potřebují a pak jsou nervózní a nedůtkliví, co by mohli cestou ztratit.
plyšák v kufru
Jaká by měla být základní výbava na cestování ? Pojďme se na to podívat. Ale věřte tomu, že toho mnoho není.
zavazadlo u židle

  • Vhodné oblečení – pokud cestujete k moři, nemusíte se příliš trápit. Dvoje plavky, klobouk, kraťasy, pár triček na převlečení. Obvykle se jedná o věci, které pořídíte za pár euro kdekoli na světě a je proto zbytečné si toho balit mnoho. Mnozí lidé si oblečení kupují na místě. Jednak je to výhodné, jednak mají praktický suvenýr z cest. Jiná situace platí, pokud cestujete na hory, nebo v zimě. Zde musíte mít kvalitní oblečení. Zde platí kvalita má přednost před kvantitou.
  • Peníze, kreditní karty – v době platebních karet není nutné mít sebou mnoho peněz. Co se týká karet, je doporučováno mít peníze na dvou či třech účtech a každou kartu mít uloženou na jiném místě pro případ přepadení.
  • Doklady – i to se stává, že člověk na hranicích zjistí, že mu chybí občanský průkaz, pas i řidičák. Kdybyste zapomněli všechno na světě, na doklady a peníze (a platební karty) myslete vždy na prvním místě.
  • Léky a první pomoc – jsou lidé, kteří by bez léků nepřežili. Například pokud trpíte alergiemi. Ale základní výbavu léků a obvazů musíte mít vždy po ruce. Léky na bolesti hlavy, léky na průjem, to je základ. Nezapomínejte na krémy na opalování.
  • Jídlo – pokud si budete připravovat jídlo sami, nakupte si potraviny až na místě. Pokud si přesto chcete něco sbalit do kufru, sbalte si suché, lehké a trvanlivé potraviny.

You Might Also Like