Vyzkoušejte třeba scrapbooking

Každý člověk je osobnost, která je neopakovatelná. Zaplaťpánbůh, že tomu tak je. Kdybychom byli stejní, ve světě by nastal teprve chaos.
O to složitější to mají rodiče.

scrapbokiing

Mají představy o budoucnosti svých potomků, a mnohdy je chtějí za každou cenu prosadit. Dokonce i na úkor vlastních představ svých potomků. Naštěstí mnoho rodičů mají k výchově svých dětí postoj rozumný a jen podsouvají svým dětem činnosti, které je rozvíjejí a dávají jim prostor k vlastnímu směřování.
Máte-li před sebou, jako rodiče, prázdnotu nápadů, vyzkoušejte scrapbooking. Ačkoliv nesnášíte cizí slova, která náš krásný jazyk český zlehka přejímá, řekněme to tedy volným překladem: vyzkoušejte Knihu života.

Uvidíte, že chytne i Vás!
Je úplně jedno, zda je Váš potomek holčička, nebo chlapec. Stačí, bude-li mít jen trochu sklony vyjádřit se jinak, než jen slovy k událostem všedních i nevšedních dnů. Pořiďte jí, nebo jemu pomůcky, které správný scrapbooking vyžaduje. Nebo to vezměte po svém a začněte s pomůckami sami tvořit svou knihu života. Vaše zvídavé dítě se bude jistě zajímat o to, co to vlastně děláte. Jakým způsobem budete svého potomka motivovat je jen na Vás. Vy jej znáte nejlépe.

Vezměte lepidlo a první ústřižky a lepte své prožitky dnešního dne na připravený karton s předtištěnými obrázky. Zapište zážitek, ozdobte jej dalšími třpytivými kamínky a mezitím zvolna vysvětlujte svému zvědavému dítku, proč jste zvolili tento způsob uchovávání vzpomínek. Uvidíte, že budete muset nakonec pořizovat ozdůbky a kartony dvojmo. Vy do tohoto http://www.forbes.cz/nesnasite-svou-praci-takovou-cenu-za-to-platite/ způsobu relaxace spadnete totiž také. Stejně, jako Vaše dítko. O jistý druh relaxace totiž opravdu půjde.

textura

Tvorba Knihy života podporuje kreativitu, ale je také významným prostředkem k utváření sebe sama. Prostředkem k vlastnímu projevu svých emocí. Budete-li vnímavým rodičem, leccos z Knihy života svého potomka můžete mezi kamínky vyčíst. A dál na tomto zjištění vystavět strategii výchovy. Nenásilnou, zábavnou a svým způsobem utvářející osobnost Vašeho dítka.
Možná se Vám zdají výše uvedená slova příliš vzletná a honosná, ale dalo by se říci, že scrapbooking je vynikajícím metodickým postupem ve Vaší snaze vychovat ze svého dítěte samostatně myslící jednotku.

You Might Also Like