S kolem na dovolenou

Cyklotrasy jsou u nás v republice vyznačeny zhruba od roku 1997, teprve https://www.databazeknih.cz/knihy/je-teprve-poledne-41272 až o trochu později se zavedly žluté značky a směrovky. Také jsou poměrně rok od roku více využívané a hlavně je to sport, který přináší nejen pohyb ke zdravému způsobu života, ale zároveň i zábavu a to pro celou rodinu. Potřebujeme k tomu vhodné kolo, vybavení, bez kterého bychom se neobešli, dobrou náladu a můžeme vyrazit prakticky kamkoliv.
kolo v trávě
Samozřejmě nejdříve se soustředíme na okolí, kde postupně sbíráme zkušenosti a také výdrž. Začít se totiž musí v mále kilometrů a postupně přidávat další a další, až zjistíme, že jsme schopni ujet poměrně dost velký úsek. Pak se skutečně dá s kolem vyjet kamkoliv i na dovolenou. Trasa se dá snadno přizpůsobit zájmům všech. Navíc přepravit bicykl nebylo nikdy jednodušší, nemusíme se spoléhat pouze na vlakové spoje. Za cykloturistikou můžeme zkrátka vyrazit i se svým automobilem.
cyklisti s úsměvem

Automobil jako přepravní prostředek

Je několik možností, jak využít svůj automobil, aby nám mohl posloužit k přepravě kol. Umístit se dají na střechu, na páté dveře nebo jen na tažné zařízení. Samozřejmě všechno má svoje výhody a nevýhody. Pokud ale se jízdě na kole věnujeme a přináší nám naplnění našich zájmů a relaxaci, tak je lepší investovat do toho nejlepšího, ale zároveň nejpohodlnějšího způsobu. Podle různých testů, ale nejlépe vyšly ty, kdy se pořídí nosič kol na tažné zařízení.
tažné zařízení se zámkem
Testy většinou spočívají v tom, jak moc je bezpečný samotný nosič po instalaci, ale i zároveň je velmi důležité jakou má bezpečnost s naloženým nákladem v provozu. Musí zkrátka obstát ve vyhýbajících manévrech, brzdění, ale i na nerovných a rozbitých silnicích, kterých tu také máme poměrný dostatek. Především na prvním místě je bezpečnost, nikdo nechce nikomu způsobit škodu, že kolo za jízdy spadne. Nejlépe v testech dopadl držák na kola za tažné zařízení na kouli. Kola jsou pohodlně uložena na ližiny z hliníku a ocelová konstrukce pak jistí samotný prostředek. Výhodou je, že se dají snadno zakoupit i na větší počet jízdních kol, tudíž celá rodina si může naplánovat vhodnou poznávací trasu na své rodinné dovolené.

You Might Also Like