Proč je dětská trampolína tak oblíbená?

Není pochyb o tom, že si děti, ale i dospělí, rádi hrají. A je to jen pochopitelné, koneckonců se jedná o způsob, jak se bez rizika učíme novým dovednostem, ať už fyzickým či mentálním. A jednou z oblíbených kratochvílí jsou i hry venku.

Mezi populární pak rozhodně patří nejrůznější atrakce. Některé najdeme jen na poutích či jiných akcích, jiné si již našly cestu i do našich domovů. Jedním z nejoblíbenějších je pak dětská trampolína Good Jump.

trampolina1

S tou jsme se dříve mohli setkat jen na již zmíněných poutích a akcích, ale jejich obliby si všimli i výrobci. Ti začali nabízet menší, domácí varianty. Tento produkt se samozřejmě na trhu hned uchytil, a dnes je můžete již běžně koupit.

Je však pochopitelné, že se trampolíny nehodí domů, nýbrž pouze na zahradu, a je jedno jestli u rodinného domku či u chaty nebo chalupy. Pokud bychom ji měli doma, snadno by mohlo dojít ke zranění. Přeci jen, umožňuje dítěti vyskočit skutečně vysoko, a lze si snadno představit, že se uhodí o strop. A to rozhodně nikdo nechce.

trampolina3

Venku je situace mnohem jednodušší, jelikož zde není žádná překážka. Jistě, i tak zde hrozí nebezpečí, zvláště pokud nenatáhneme ochrannou síť, která zabrání spadnutí mimo prostor trampolíny, ale riziko je podstatně menší, než kdyby byla doma.

Můžeme se samozřejmě ptát, proč je mezi dětmi tak oblíbená. Čím si to vysloužila? Jednoduše tím, že jim umožní provádět věci, které by vlastními silami jinak nezvládly. Již zmíněné bylo, že díky ní mohou vyskočit mnohem výše. I dopad je mnohem jemnější, když spadnou na pružný povrch.

Ovšem díky tomu mohou děti ve vzduchu provádět nejrůznější kousky, jako jsou například otočky či salta. Mohou tak zkoumat nové možnosti, čeho je jejich tělo schopno, a to zábavnou formou. Rozhodně si tím zlepšují své motorické dovednosti, což se jim rozhodně bude v budoucnu hodit.

You Might Also Like