Kdy je vhodné dát kamenný obklad na fasádu

Je jasné, že při stavbě či rekonstrukci domu je nutné dodržovat určitá pravidla. Ta jsou zde nejen proto, aby se zvýšila bezpečnost dané stavby, ale také aby se usnadnila její údržba. Ovšem to, jaké metody jsou použity, záleží na mnoha faktorech.

Příkladem může být kamenný obklad na fasádu Stone Expert. Jistě jste se s ním již setkali. Najdeme jej často na spodní části domu, a to jak u těch rodinných, tak i u paneláků. Ovšem je také pravdou, že se nepoužívá úplně všude, a to nejen z finančních důvodů. Kde se tedy skutečně vyplatí, a kde se jedná o zbytečný výdaj?

břidlicový kamenný obklad

V první řadě musíme zvážit, kde přesně se naše stavba nachází. Konkrétně jde o její vzdálenost od frekventovaných silnic. Neustále projíždějící automobily totiž způsobují drobné otřesy, které mohou postupem času narušit statiku budovy. Aby se tento moment co nejvíce oddálil, používá se právě kamenné obložení.

Ovšem je pravdou, že pokud onen domek či chata stojí někde na samotě dál od ostatních sídel, pak to takový problém není. To samé platí, pokud stojí v klidné části města či vesnice, a nejbližší hojně využívaná komunikace je ve větší vzdálenosti. Nesmíme totiž zapomenout, že vibrace se v zemi přenáší.

kamenné obložení v cihlovém designu

To však není vše. Musíme si také říci, jaké je naše sousedství. Jak pravděpodobné je, že se náš dům někdo pokusí poškodit, až už graffiti, okopáváním či prostě tím, že na něj bude močit? To poslední se samozřejmě netýká jen lidí. I pejskaři jsou mnohdy více než ochotni nechat své čtyřnohé miláčky značkovat prakticky cokoliv, včetně budov. A co si budeme povídat, to pro fasádu není zrovna ideální.

Kamenné obložení tento problém částečně řeší tím, že se podstatně snáze čistí a opravuje. Také je mnohem odolnější vůči kyselinám, které najdeme například právě v moči. Pokud tedy bydlíte někde, kde takové riziko je, je lepší být připraven. Koneckonců, i zde platí, že prevence je lepší, než léčba.

You Might Also Like