Efektivní způsob, jak se osvěžit

I na zahradě si můžete udělat plácek, kde si trochu odfrknete, případně na sebe pustíte trochu vody. To samozřejmě jen v případě, že si koupíte solární sprchu.

Efektivní způsob, jak se osvěžit

Letní vedra jsou na začátku brána většinovou společností takřka vždy s povděkem, ovšem pozitivní pocity se poměrně rychle mění. Jakmile totiž tropy trvají až příliš dlouho, začíná to mít negativní vliv nejen na lidský, ale třeba i na zvířecí organismus, o kytkách a obecně flóře ani nemluvě. Je potřeba zvýšit pitný režim, a to radikálně. Také je vhodné držet se prakticky jen ve stínu, jinak může dojít k mnoha nepříjemnostem. A hlavně je nutné se snažit zchladit se kdykoliv je to možné. To se samozřejmě dělá dosti špatně třeba na pracovišti, ale v domácích podmínkách je to něco jiného, zvláště, je-li po ruce zahrada.

Padající kapky

Na zahradě si totiž každý může vytvořit místo, kde je snadné se osvěžit. Obvykle se jedná o nějakou formu vodní plochy, třeba jezírka, případně bazénu. To však není příliš levné řešení, a to i když je dnes možné koupit i nadzemní bazény, které jsou o dost levnější než jejich do země zapuštěné alternativy. Cenově se mnohem více vyplatí solární sprcha. A vlastně nejen cenově.

Pomocníci při práci

Solární sprchy mají prakticky stejnou funkci jako ty koupelnové. Zní to jako nic moc, ale kdo třeba pracuje na zahradě často, ten okamžitě osvěžení jistě rád uvítá. Navíc jsou i modely, které mají vytahovací hlavici. Ta se dá často natáhnout i nad zeleň, kterou lze pak snadno zavlažit. Není tedy nezbytné běhat po pozemku s konví plnou vody, kterou člověk musí naplnit v domě. Vzhledem k docela nízké investici se jedná o dobrý kup, který se rozhodně vyplatí.

Sprcha

Samostatné

Valná část zařízení, které má člověk doma, je potřeba napájet z elektrické sítě. To ale o solárních sprchách neplatí. Ty jsou, co se získávání energie týče, zcela samostatné. Je ale pravdou, že doopravdy dobře fungovat mohou pouze v letních měsících, kdy se dá ze slunečních paprsků vyždímat maximum energie. Pro podzim nebo snad dokonce zimu jsou pak nepoužitelné. To však příliš nevadí, jelikož v těch měsících na sebe asi pouští venku vodu jen málokdo.

You Might Also Like