Dlouhé nebo krátké svatební šaty

Svatební den je zkrátka spojován s princeznou. Tak dobře ne doslova a do písmene, ale je to naprosto běžná představa. Nevěsta by měla mít dlouhé, padnoucí bílé šaty, vlečku, krajku, závoj s korunkou a samozřejmě bílé střevíčky na podpatku. A skutečně svatební dlouhé šaty dají vyniknout ženskosti a krásně propojí linii těla se závojem a vlečkou. Doplňky v podobě řasení, obručí, různých krajek, korálků, perliček a dalších jemných dekorací dělají tento slavnostní oděv noblesní a je také pravdou, že si ho nevěsta užije pouze a jen ve svatební den. Co ale když se v dlouhých šatech nebude cítit dobře? Nemá nárok na změnu? Samozřejmě že má, vždyť je to její slavný den a pokud by bylo pro ni utrpení mít dlouhé šaty s vlečkou, rozhodně by do toho neměla vstupovat.

bílé šaty

I změna může být příjemná

Problém byl, že se dříve krátké svatební šaty neprodávaly, ale ani nenabízely v půjčovnách nebo salónech. Bohužel nikdo moc takto provedený střih nepropagoval, ale to bylo stejné i v oblasti barevných šatů. Nevěsta byla odkázaná na švadleny, které se pouštěly do různých experimentů. Jedině totiž šité na míru a propojené s vhodnou dekorací, byly dostupné. V dnešní době je to o něčem jiném. Nevěsty si vybírají barevné šaty, krátké, dlouhé, zkrátka fantazii se meze nekladou. A nakonec i odpůrci takto nastavených hodnot jsou převálcovány krásnou nevěstou, že šaty se řeší až na posledním místě.

plážové šaty

Krátký střih má další využití

Výhoda krátkého provedení je vcelku praktická. Nevěsta, která má dlouhé a štíhlé nohy se nemá za co stydět. Pokud jí padne střih, tak si krásně zvýrazní linii těla a vysokými podpatky tomu podá kus elegance. Navíc, pokud se dají odstranit svatební doplňky, tak se šatičky hodí na ples nebo i běžné nošení. Inu fantazii se meze nekladou a zkrátka nevěsta by měla být svěží, usměvavá a štěstí by z ní mělo doslova přetékat. Proč se pak tedy trápit něčím, co je sice krásné, ale svazující.

You Might Also Like