Co potřebujete vědět o tiskárnách

Tiskárna je něco, bez čeho se většina z nás dneska nic neobejde. Ať už pracujete v kanceláři, v obchodě, ve škole nebo kdekoliv jinde, určitě víte, že máte na pracovišti alespoň jednu tiskárnu, kterou často využíváte. Tiskárny jsou totiž pro nás záchrannou od toho, abychom museli veškerý text, který chceme mít mimo počítač nebo další zařízení, ručně opisovat. Umíte si to představit, pokud potřebujete třeba sto kopií nějakého dokumentu?

Jaké tiskárny vlastně známe?

tiskárna

Tiskáren je nespočet druhů. Můžete je sehnat již od pár stovek až po několika desítek tisíc korun. Samozřejmě, pokud chcete tiskárnu pro domácnost, kde si jednou za čas vytisknete nějaký dokument, nepotřebujete mít tiskárnu za tisíce. Naopak, na velká pracoviště, do kanceláří a podobně už je určitě třeba uvažovat o větší investici do tiskáren. V základu ale rozdělujeme tiskárny na tři základní typy. Jehličková, inkoustová a laserová. S jehličkovými se již dnes téměř nesetkáme. Jejich princip fungování je blízký psacímu stroji a kvalita tisku není taková, jakou většinou potřebujeme. Laserová tiskárny fungují pomocí laserových paprsků. Výhodou je, že tisknou rychle a výsledný tisk je ve většině případů velmi kvalitní.

tisk

Inkoustová tiskárny jsou ty nejrozšířenější. Je velmi pravděpodobné, že pokud máte doma tiskárnu, bude to pravděpodobně tiskárna inkoustová. Ze speciální hlavice dochází k vstřikování inkoustu na papír, čímž dochází k tisku. Výhodou je poměrně kvalitní tisk a také nízká pořizovací cena. Nezapomeňte, že k tiskárnám neodmyslitelně patří také cartridge do tiskárny. Pravdou je, že to není zrovna levná záležitost, především, pokud tisknete ve větším množství. Někdy ale můžete ušetřit tím, že místo originálního toneru koupíte nějakou levnější alternativu. Ovšem pozor, ne každá tiskárna může takové alternativy podporovat.

You Might Also Like