Vlastní autodílna krok za krokem

Patříte mezi profesionální automechaniky nebo se opravování a servisu automobilů věnujete jen ve volných chvílích? A co takhle tento koníček proměnit v prosperujíc živnost a konečně dělat práci, která bude zároveň i vaším koníčkem. Proměnit tento sen ve skutečnost je ale velmi náročné, vyžaduje to spoustu odhodlání a vůle a samozřejmě i finančních prostředků. Mít vlastní autoservis je snem každého muže, který na svém automobilu neustále něco vylepšuje a do autoservisu nezavítá ani omylem. Pojďte tento sen konečně proměnit ve skutečnost! Co všechno je zapotřebí k vlastnímu autoservisu? Jak ho zařídit levně a zároveň ekologicky?

mladý automechanik

Servis automobilů ovšem podléhá zákonu, tak jako každá jiná živnost. S tím je samozřejmě za potřebí počítat a už předem si hledat odpovídající prostory.

Domácí autodílna podle zákona

Pokud si chcete zřídit vlastní živnost nebo si alespoň čas od času opravou automobilů malinko přilepšit, je zapotřebí splnit hned několik podmínek. Ty se samozřejmě netýkají pouze osoby, která bude servis automobilů provádět, ale i prostor, kde bude zřízena dílna.

ráfek kola

Autoservis je možné zřídit pouze v prostorech, které už dříve byly k podobnému účelu zkolaudovány dle platného stavebního zákona. Splňují tak veškeré stavební, hygienické a bezpečnostní normy. Dále je zapotřebí zvolit odpovědnou osobu, která bude po celou dobu dohlížet na chod provozovny a v neposlední řadě musí být také provozovna odpovídajícím způsobem označena.

Vybavení a zkvalitňování služeb

Nové vybavení s sebou přinese nové služby a ty potencionální nové zákazníky. Na vybavení tak rozhodně není dobré šetřit. Základní vybavení asi není potřeba složitě představovat, každý kdo se zabývá opravou automobilů, je moc dobře zná. Co ale takový pískovací box, myčka pneumatik, olejové hospodářství nebo regloskop? Znáte je?

You Might Also Like