Proč se umělé květiny dnes těší velké oblibě

Není to jen hřbitovní kvítí – kdysi dávno, před pár desítkami let, se umělé květiny nejčastěji používaly jako dekorativní předměty pro smuteční příležitosti. Bylo docela běžné pokládat umělé květiny na hrob anebo je přinášet do krematoria. Tehdy, zejména za socialismu, nebyly totiž tyto výrobky natolik vzhledově zajímavé, že by je bylo možno umístit jinam, například do bytu. Obvykle jste již z dálky na první pohled rozpoznali, že jde o odlitek z plastické hmoty.

umělé tulipány

Kvalita provedení šla rapidně nahoru – od konce osmdesátých let minulého století uplynulo již více, než třicet let, a za tu dobu se výroba plastů zmnohonásobila a také kvalitativně zvedla. Souviselo to i s výrobou umělých květin, které se pak postupem času začaly objevovat i v interiéru nebo na zahradách. Dnes mnohé z nich téměř nerozeznáte od živých rostlin a není žádná ostuda, pokud si je umístíte například na toaletu nebo do koupelny, kde není okno ani světlík, a kde se svítí pouze zdroji umělého světla.

umělá květina

Nezalévají se – umělé rostliny se nezalévají a jediný kontakt s vodou je za deště nebo v případě, že je potřebujete umýt, například od prachu. Rozhodně ale odpadá situace, kdy vám pro opomenutí zálivky rostlina uvadá či zcela uhyne. Umělá rostlina je jen kus plastiku a musíte k tomu také podle toho přistupovat. Bez problémů pak můžete nechávat tyto výrobky na prudkém letním slunci nebo na dešti, či dokonce na sněhu.

Vyzdobí i tmavé kouty – velkou výhodou umělých květin https://www.lepaso.cz/Umele-kvetiny-c16_165_2.htm je možnost mít je tam, kam nedopadá denní světlo. Nevytváří žádný chlorofyl a nemusíte se obávat, jak je tomu u živých rostlin, že by vám kvůli nedostatku světla zežloutly, a že by jim opadaly listy. Klidně je můžete umístit do koupelny, kde vyzdobí temný nevzhledný roh, a kde zlepší celkové vnímání atmosféry v místnosti. Umělá rostlina se hodí i na toaletu, za předpokladu, že pro ni zvolíte vhodné umístění. Může například zakrýt v bytových domech přístup ke stoupačce a k odečtovým měřidlům.

You Might Also Like