Když přijdou na svět dvojčátka

Mnoho novopečených maminek volí místo kočárku šátek, v kterém nosí miminko přímo na svém těle. Miminko je spokojené a maminka má volné ruce. Jenže co když se vám narodí dvojčátka? Tady se koupi kočárku nevyhnete. Každé ženě se změní život v okamžiku, když ji lékař potvrdí, že je těhotná. Ale co když vám řekne, že to budou dvojčátka? Pokud je nemáte dědičně v rodině, bude to zřejmě pěkný šok. V dnešní době se dělá ultrazvuk hned na počátku těhotenství, a tak máte dostatek času se na příchod dvou miminek současně dobře připravit. Jenže dá se na to připravit jinak než pouze nakoupením dvojí výbavičky, dvou postýlek a dvojkočárku? Vždyť ani na jedno dítě se nedá dopředu připravit.

dvojčata

Čekáte-li dvojčátka, potřebujete stoprocentně kočárek pro dvojčata trojkombinace. Možná bude složitější oběma miminkům tzv. sladit rytmus, naučit je alespoň částečně, aby ve stejnou dobu usínaly, ve stejnou dobu měly hlad a ve stejnou dobu byly vzhůru. Dvojitý kočárek vám v tom hodně napomůže. Miminka snáze usínají na čerstvém vzduchu, při procházkách. Kočárek je příjemně uhoupe ke spánku a maminka se může na chvíli užít klidu. První dny a týdny po příchodu z porodnice budou pro novopečené rodiče zátěžovou zkouškou. Než se nastaví rytmus domácnosti, který bude plně podřízen miminkům, bude to chvíli trvat, ale s pomocí babiček se to jistě podaří.

kočárek

Důležitá je role tatínka, který by měl mamince dopřát aspoň hodinku denně odpočinek a postarat se o miminka sám. Třeba právě tu procházku s miminky v kočárku by mohl zvládnout. Kvalitní kočárek u dvojčátek skutečně oceníte. Dvojčátka, to je dvojitá radost, ale i starost. Pokud onemocní jedno miminko, snadno onemocní i to druhé a nemoc se někdy přehazuje z jednoho na druhé jako ping-pong. Ale pokud překonáte první dva, tři roky, vaše děti si spolu krásně vyhrají. Stanou se nerozlučnou dvojicí.

You Might Also Like