Jak zajistit, aby byla houpačka pro děti do bytu bezpečná?

Není pochyb o tom, že se děti velmi rády houpou. Samozřejmě máme klasické pákové houpačky, kdy na obou koncích sedí děti a střídavě se odráží. Tu mají rádi především malé děti. U těch větších je mnohem oblíbenější ta závěsná.

V podstatě se jedná o sedátko, zavěšené pomocí provazu či častěji pomocí řetězu na kovovou či dřevěnou konstrukci. Ta má tvar dvou písmen A spojených v nejvyšším bodě tyčí či břevnem. A právě na ní jsou sedátka zavěšena.

houpacka2

To jim umožní především houpat se podstatně výše, ale také sami. To znamená, že k tomu nepotřebují nikoho jiného. A že to má jasné výhody asi není třeba říkat. Ovšem právě tato atrakce z našich hřišť pomalu mizí.

Důvodem je samozřejmě bezpečnost – dítě se může snadno pustit a doslova vyletět. A takový pád může mít skutečně nepěkné následky. Avšak vzhledem k jejich oblíbenosti je nacházíme i v mnoha zahradách. Co ale dělat, pokud zahradu nemáme?

Nemusíme se bát, i u nás se již dá koupit závěsná houpačka pro děti do bytu Chytrá liška. Ta může být uchycena buď v rámu dveří, nebo na hácích ve stropě. Každopádně umožňuje i dítěti bydlícím v panelákovém bytě, aby se mohlo kdykoliv houpat.

houpacka1

Samozřejmě i zde je potřeba řešit otázku bezpečnosti, a to ještě více než u těch venkovních. Přeci jen, uvnitř není tolik prostoru, zato je zde více tvrdých předmětů s ostrými hranami. A také podlaha je poněkud tvrdší než hlína. Proto je jasné, že je dobré přijmout určitá opatření.

Tím hlavním je, že by se dítě nemělo houpat bez dozoru, zvláště ty větší. Právě ty totiž budou mít největší chuť zkoušet nové věci a nové možnosti, což se jim snadno může vymstít. Je tedy na nás, abychom je korigovali.

O tom, že by tato houpačka měla být zavěšena na co nejvolnějším prostoru, se asi není třeba zmiňovat. Přeci jen, i zde platí, že bezpečnost by měla být na prvním místě. Koneckonců, jde tu o naše děti, a nic není důležitější než jejich zdraví.

You Might Also Like