Jak si vybrat sluneční brýle na léto?

Mezi hlavní doplňky na léto na pláž patří bezesporu opalovací krémy a sluneční brýle. Oba tyto produkty by měly chránit části našeho těla před přebytečným slunečním svitem. Způsob, jakým nás chrání je ovlivněn několika faktory. Především jde o kvalitu výrobku, tedy jaké je značky a v jaké cenové kategorii se pohybuje.

Cena ale vždy není úplně spolehlivým ukazatelem kvality výrobku. Musíme si dát pozor na několik zabudovaných vlastností. U slunečních brýlí se jedná o takzvaný UV filtr. Tedy filtr, který odráží škodlivé paprsky ze slunce. Kvalita UV filtru je u slunečních brýlí různá. Doporučuje se nosit brýle s UV filtrem 400. Podobně tomu je třeba u opalovacích krému, u kterých se zase vybírá podle UV faktoru.

Lidé na pláži

Při výběru správných brýlí je UV filtr rozhodně důležitým kritériem. Ale všichni víme, že důležitý je i vzhled brýlí. Nevezmeme si na pláž nevkusný kus brýlí, který nám prostě nesedí k obličeji. Přesný návod na to, jak si sluneční brýle vybrat pro přesně váš obličej asi neexistuje. Je nejlepší si jednoduše zajít do obchodu osobně a brýle si ozkoušet. Lze nakupovat i z e-shopů, kde si můžeme vybrat z několika modelů a cenových skupin. Výběr slunečních dámských brýlí bývá kvůli módní pestrosti širší.

Sluneční brýle

Existují i módní mobilní aplikace, ve kterých si vybraný kousek můžete vyzkoušet. Aplikace se využívají zejména u výběru padnoucích make-upů a jiných doplňků. Sluneční brýle si můžete také vybrat skrze mobilní aplikace. Jsou udělány tak, aby vykreslily model brýlí přímo na váš obličej. Vy se pak můžete s téměř stoprocentní přesností rozhodnout, jestli si dané brýle koupíte, nebo ne.

Musíte se připravit na to, že pokud chcete brýle, které mají vysokou úroveň ochrany a zároveň vypadají velice vkusně, budete si muset připlatit. Jelikož takové brýle jsou prodávány za záštitou kvalitnějších módních značek.

You Might Also Like