Dokonalý chrup

V každém případě to začíná prevencí, tedy tím, že se o své zuby staráme a zubní hygienou předcházíme tvoření plaku, takto domovské půdy pro zlé bakterie. Tyto potvůrky nám na naše zuby útočí neustále a nedají nám pokoj. Proč všemocná příroda dala do zubů ještě i nervy, tedy věc navíc, to je také známo. Když začne zoubek bolet, je jasné, že něco není v pořádku a je nutno vyhledat zubního lékaře, ergo dentistu, který zuby prohlédne a případnou dírku zabetonuje příslušným materiálem.

chrup

Ona totiž ta dírka může být tak malinká, že ji pořádně nevidíme, ale tím vlastně začíná celý pochod kažení zubu. A pokud se zubní kaz ukrývá úplně, může zubař použít něco jako mikroskop a rentgen dohromady, čímž najde i sebelépe ukryté semeniště neřádstva. Zoubek se opět odvrtá a závada v něm se opraví. Stačí opět jen trochu cementu, velká sbíječka a tatra 613na odvoz vydlabané skloviny.

Nu, tak jsme se zasmáli, neb to byl jen vtípek, a nyní se podívejme co se de dít doopravdy. V podstatě se to dělá, jak popsáno, jen jinými nástroji. Zub se vyplní něčím, co se pak vyndá a už se může dát výplň, kterou si budete přát.

čištění zubů

Dělají to tak skoro všichni lékaři stejně, a přece každý malinko jinak. Také soukromý zubař z Prahy postupuje obdobným způsobem. A světe div se, bere nové pacienty. Což je takový malý zázrak.

O zdravé a hezké zuby se může každý víceméně zasloužit sám. Je to právě výše zmíněný zubař, který vám poví jak na to, pokud to ještě nevíte a šmidláte ráno kartáčkem jen zleva doprava a napůl při tom spíte. Nejde o to spaní, ale automatické šmidlání není zrovna nějak moc účinným způsobem, jak dosáhnout dokonalé čistoty. Štětinky kartáčku se tak nedostanou do každého místa, a to je právě to špatné, to, co nám může později způsobit různé potíže.

Tak neváhejte a ihned se u nového pana zubaře objednejte. Čím dříve tím lépe.

You Might Also Like