Dejte si na stůl čerstvé výhonky rostlin plné vitamínů

Uvažujete, čím byste si mohli zpestřit svůj obvyklý jídelníček?

Přáli byste si, aby to bylo zdravé a zároveň chutné obohacení?

A líbilo by se vám, kdyby vás to ani moc nestálo?

To nejjednodušší, co můžete v takovém případě udělat, je pustit se do klíčení!

Tak jako skoro vše na světě, tak i klíčky si můžete dnes koupit. Problém je jen v tom, že vám ve skutečnosti nikdo nezaručí, z jakých semínek pocházejí, jak byly vypěstované, a zda jsou skutečně čerstvé. A navíc, pokud si tuto porci klíčků pořídíte někde v supermarketu, tak to jistě nebude zadarmo. Naproti tomu, pokud si ji vypěstujete sami doma, tak vás to vyjde maximálně na několik málo korun, možná ani tolik ne.
zelenina a klíčky

Klíčení semínek je skutečně velmi levné a snadné a téměř nic k tomu nepotřebujete. Zároveň přitom máte jistotu, že jídlo, které jste si tímto způsobem zajistili, dosahuje té nejvyšší kvality, jakou můžete mít. Tím spíše, pokud si k pěstování výhonků pořídíte opravdu kvalitní semínka.

Na kvalitě semínek na klíčení se opravdu vyplatí nešetřit. Platí zde totiž přímá úměra – pokud chcete sklidit to nejlepší, musíte si opatřit ta nejlepší semínka. A je jedno, zda máte chuť na řeřichu, mungo fazole anebo třeba na sojové klíčky. Na trhu je poměrně široký výběr semínek na klíčení, a když se obrátíte na specializované obchody, najdete zde veškerá semena také v té nejlepší bio kvalitě.
salát

Na všem ostatním klidně ušetřit můžete. Nádobu na klíčení si můžete zakoupit, stejně tak jako si ji můžete vyrobit sami. A vodu, kterou je potřeba ke klíčení semen má doma snad každý.

Čerstvé klíčky tak můžete mít k dispozici raz dva a ani vás to nebude nic stát. A záleží jen na vás, k čemu je upotřebíte, a zda je budete konzumovat jen tak anebo jako součást hlavních jídel v podobě salátu, polévek či pomazánek či pouze jako přílohu. Jisté je, že taková pestrá paleta chutí váš jídelníček výrazně obohatí.

You Might Also Like