Dejte si na stůl čerstvé výhonky rostlin plné vitamínů

Uvažujete, čím byste si mohli zpestřit svůj obvyklý jídelníček?

Přáli byste si, aby to bylo zdravé a zároveň chutné obohacení?

A líbilo by se vám, kdyby vás to ani moc nestálo?

To nejjednodušší, co můžete v takovém případě udělat, je pustit se do klíčení!

Tak jako skoro vše na světě, tak i klíčky si můžete dnes koupit. Problém je jen v tom, že vám ve skutečnosti nikdo nezaručí, z jakých semínek pocházejí, jak byly vypěstované, a zda jsou skutečně čerstvé. A navíc, pokud si tuto porci klíčků pořídíte někde v supermarketu, tak to jistě nebude zadarmo. Naproti tomu, pokud si ji vypěstujete sami doma, tak vás to vyjde maximálně na několik málo korun, možná ani tolik ne.
zelenina a klíčky

Klíčení semínek je skutečně velmi levné a snadné a téměř nic k tomu nepotřebujete. Zároveň přitom máte jistotu, že jídlo, které jste si tímto způsobem zajistili, dosahuje té nejvyšší kvality, jakou můžete mít. Tím spíše, pokud si k pěstování výhonků pořídíte opravdu kvalitní semínka.

Na kvalitě semínek na klíčení se opravdu vyplatí nešetřit. Platí zde totiž přímá úměra – pokud chcete sklidit to nejlepší, musíte si opatřit ta nejlepší semínka. A je jedno, zda máte chuť na řeřichu, mungo fazole anebo třeba na sojové klíčky. Na trhu je poměrně široký výběr semínek na klíčení, a když se obrátíte na specializované obchody, najdete zde veškerá semena také v té nejlepší bio kvalitě.
salát

Na všem ostatním klidně ušetřit můžete. Nádobu na klíčení si můžete zakoupit, stejně tak jako si ji můžete vyrobit sami. A vodu, kterou je potřeba ke klíčení semen má doma snad každý.

Čerstvé klíčky tak můžete mít k dispozici raz dva a ani vás to nebude nic stát. A záleží jen na vás, k čemu je upotřebíte, a zda je budete konzumovat jen tak anebo jako součást hlavních jídel v podobě salátu, polévek či pomazánek či pouze jako přílohu. Jisté je, že taková pestrá paleta chutí váš jídelníček výrazně obohatí.

Dejte si na stůl čerstvé výhonky rostlin plné vitamínů
4.1 (82.22%)9

Releated Post