Co bychom byli bez internetu?

Kdybychom my lidé z aspoň trochu vyspělého světa měli najít něco, co nám všem pomáhá, shodli bychom se na tom, že jde o internet. Protože snad není nic jiného, co by mohlo současně sloužit tolika lidem na celém světě, jako je právě tato síť. A nenašli bychom zřejmě nikde ani tak dobrého rádce, jakkoliv si musíme pochopitelně přiznat, že ne všechny rady, které se na internetu dozvíme, jsou pravdivé a prospěšné.

Zkrátka a dobře my lidé často využíváme internet. A není vůbec divu, protože nám tento skutečně má co nabídnout. Je spousta toho, k čemu ho lze využívat, a každý, kdo se k němu může připojit, si tak přijde na své.

internet obrázek

Možná v první řadě tento slouží pochopitelně nemravům. Ne nadarmo přece kdysi koloval a možná dodnes koluje vtip o tom, kterak je na prodej celý obsah internetu na několika miliardách cédéček, případně obsah internetu bez pornografie na pouhých dvou cédéčkách. A byť je to notná nadsázka, přece jenom je skutečností, že bychom zřejmě marně hledali někoho, kdo by si aspoň někdy nějaké ty nemravnosti na internetu neprohlížel.

Internet je ale pochopitelně i zdrojem nepřeberného množství informací. A tak se z něj můžeme dozvědět prakticky cokoliv, a je jenom na nás, abychom se zorientovali v tom, která z informací zde je pravdivá, která zkreslená a které není naprosto radno věřit.

hledání na netu

Na internetu se dá ale také vést korespondence a jiný kontakt s ostatními lidmi, dají se tu vyřizovat finanční, obchodní i úřední transakce, dá se tu podnikat i se jenom tak nezávazně bavit. Každému co jeho jest.

A jediné, na co si tu musíme dávat pozor, je to, abychom nebyli prostřednictvím internetu nějak poškozeni. Protože internet je sice dokonalý, ale jeho uživatelé už nikoliv. A před leckým se tu tak musíme mít na pozoru. A doufat, že nás nástrahy internetu minou. Protože je tato síť i rizikem. A kdo ví, kde tu toto číhá a jakou má podobu.

You Might Also Like