Bezchlorová bazénová chemie

Když si pořizujeme bazén na zahradu, jistě potřebujeme znát odpovědi na mnoho otázek, které nás ve chvíli, kdy nám dovezou bazén domů, napadají. Tou nejzásadnější je, jak udržovat vodu v bazénu stále průzračnou a křišťálově čistou. Mnoho lidí si s touto otázkou příliš hlavu nelámou. Jdou do hobby obchodu a prostě si nějaké přípravky na doporučení prodejce vyberou. Tento postup výběru bazénové chemie může opravdu skončit výběrem dobrých prostředků na úpravu vody, ale mnohdy skončí fiaskem. Špatný výběr bazénové chemie a jejich špatná kombinace či nesprávné dávkování pak vedou ke zklamání zákazníků, a to naprosto zbytečně.

voda

Hlavním úkolem bazénové chemie je likvidace nežádoucích organismů, zákalů a jiných závad a nedokonalostí. Dezinfikovaná voda si udržuje čerstvost, není závadná a nemá negativní vliv na naši pokožku. Z hlediska šetrnosti lze rozdělit bazénovou chemii na chlorovou a bezchlorovou. Levnější variantou bývá chlorová chemie, po které bychom měli sáhnout spíše tehdy, pokud je bazén extrémně znečištěn. Chlor také hodně zapáchá a pro naši pokožku není zrovna ideální parťák. Výběrem bezchlorové chemie získáme nejen čistou vodu, ale také vodu vhodně ošetřenou pro dětskou pokožku nebo třeba alergiky. Funkce bezchlorové chemie je založená na bázi polymerů nebo na bázi peroxidů. Voda po takovém ošetření zůstává krásně čistá, je příjemná k pokožce a především nezapáchá.

bazén

Použití kyslíkových tablet s vysokou koncentrací účinné látky ve formě aktivního kyslíku je úžasnou alternativou pro naše domácí bazény i vířivky v případě, že se chceme vyhnout přípravkům na bázi chloru. Tyto tablety jsou jednosložkové a neobsahují tedy žádné další účinné složky pro úpravu vody. Jestliže se rozhodneme pro tento typ čištění vody, neobejdeme se bez kyslíkového aktivátoru. Kyslíkový aktivátor 1l je totiž nezbytný pro správnou funkci přípravků na bázi aktivního kyslíku.

You Might Also Like