Putování se psem

Tento způsob dovolené je pro opravdu dobrodružné povahy. Každý den se ráno sbalit, hodit na záda batoh, ujít nějaké ty kilometry, a večer zase unaveni najít nové místo k nocování, rozbít tábor a přenocovat pod širákem nebo pod stanem. Můžete jít sami, s partou kamarádů nebo s partnerem. A když máte většího psa, je to o to romantičtější záležitost.
kempování u jezera
Vybavení
Dobrý pohodlný batoh. Na léto stačí o obsahu do 50 l. pokud jdete sami. Pokud máte s sebou psa budete potřebovat batoh o trochu větší. Dále potřebujete podložku na spaní. Dnes se vyrábí klasické pěnové karimatky, nebo samo nafukovací matrace. Po rozbalení a uvolnění ventilu se samy nafouknou. Vy jen po jejich nafouknutí uzavřete ventil.  Ráno ventil povolíte, matraci stočíte, vytlačíte z ní tím vzduch a uzavřením ventilu její balení končí.
Spát můžete ve stanu, pod bivakovací plachtou, pod širákem nebo v zavěšené „Hamace“. Hamaka je tradiční způsob spaní jihoamerických indiánů. Mezi dva stromy zavěsíte plátno připomínající houpací síť. Pohodlně se do ní uvelebíte. Těžiště máte o hodně níž pod kotevními body, takže nehrozí vypadnutí.
pes u řeky
Kromě výše uvedeného potřebujete už jen osobní věci, nějaké prádlo, nějaká náhradní trika a zřejmě mikinu pro případ ochlazení. Teplé jídlo si ohřejete nad ohněm, který po sobě samozřejmě pořádně uklidíte.
Více vybavení potřebujete pro svého pejska. Musíte mu zajistit pitný režim. Přes den to není problém, pes se rád napije z každého potůčku či rybníku. Na místě táboření musíte mít pro něj misku přiměřené velikosti. Pro psa musíte rovněž nést žrádlo. Počítejte, že přes den bude mít přece jen vyšší výdej energie, než je zvyklý z domu. Proto mu zvyšte krmné dávky.
Taky pes by měl mít nějakou podložku na spaní. Už jen proto že pozná, když ji rozložíte na zemi, že se chystáte utábořit. Pes může spát venku. Nezapomeňte jej však pečlivě uvázat, aby se vám přes noc nevydal někam na lov. V případě, že očekáváte déšť, měli byste pejska před ním uchránit, tak jako sebe. Buď ho vpustíte do stanu (většina turistických stanů má předsíňku). Pokud sami spíte jen krytí bivakovací plachtou, tak ho pusťte k sobě.
Večery, kdy pozorujete se svým psem západ slunce a přírodu, jak utichá a zalévá se soumrakem patří k nejromantičtější. Mám pocit, že pes to cítí tak nějak obdobně.

You Might Also Like